Realizacje

Poniżej przedstawiamy wybrane realizacje, niektóre z nich zawierają krótkie case study:

Dostarczenie oraz instalacja urządzeń UPS

Kategoria: Sprzedaż oprogramowania oraz sprzętu komputerowego
Data: 03.2024

Dla Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu dostarczyliśmy oraz zainstalowaliśmy urządzenia UPS marki Eaton.

Instalacja sieci WiFi oraz systemu monitoringu wizyjnego - BCS

Kategoria: Instalacje sieci komputerowych, Instalacje systemów monitoringu
Data: 08.2023

Dla Pomorskiego Centrum Logistycznego wykonaliśmy instalacje monitoringu wizyjnego. Zastosowaliśmy urządzenia marki BCS z serii LINE które od lat cieszą się ogromnym uznaniem wśród ekspertów i osób, które z niego korzystają. Umożliwia on dowolną konfigurację, szerokie możliwości kamer, niezawodne i zaawansowane technologicznie rejestratory i niezbędne do poprawnej pracy wsparcie związane z akcesoriami, a także oprogramowaniem. Urządzenia monitorujące obsługiwane są z poziomu m.in. aplikacji BCS Manager. Dodatkowo w celu równomiernej propagacji synalu WiFi wykonaliśmy stosowne pomiary aby w kolejnym kroku optymalnie rozmieścić urządzenia typu Access Point firmy MikroTik.

Instalacja systemu monitoringu wizyjnego - BCS

Kategoria: Instalacje systemów monitoringu
Data: 07.2023

Dla jednej z placówek NFZ w powiecie Oławskim wykonaliśmy instalacje monitoringu wizyjnego. W celu optymalizacji kosztów zastosowaliśmy kamery szerokokątne firmy BCS co pozwoliło na uzyskanie optymalnej widoczności przy wykorzystaniu minimalnej liczby kamer. Urządzenia monitorujące obsługiwane są z poziomu m.in. aplikacji BCS Manager.

Internet na odległość

Kategoria: Instalacje sieci komputerowych
Data: 10.2022

W celu połączenia urządzeń końcowych dla polskiego producenta mas bitumicznych wykonaliśmy parametryzacje popularnych urządzeń firmy Ubiquiti.  W tym przypadku nie było możliwości utworzenia połączeń kablowych. Powyższe urządzenia marki Ubiquiti wykorzystaliśmy do stworzenia bezprzewodowych mostów pomiędzy urządzeniami co umożliwiło bezprzewodowe połączenia urządzeń znajdujących się w odległości około 500m – bezstratny zasięg urządzeń to odleglość do ok 1km.

Migracja do chmury

Kategoria: Usługi chmurowe
Data: 01.2022

Dla jednego z wrocławskich biur rachunkowych wykonaliśmy przeniesienie zasobów informatycznych metodą lift-and-shift z siedziby firmy do chmury SaaS. Chmura oferuje wyższy poziom niezawodności względem typowych konfiguracji rozwiązań serwerowych w infrastrukturze IT w firmie. Duże centra przetwarzania danych korzystają z ekonomii skali w zakresie wyposażenia w najnowszy sprzęt i wdrożenia właściwego poziomu redundancji. Rozwiązania stosowane w centrach danych sprawiają, że infrastruktura IT jest wysoce odporna na uszkodzenia lub awarie, co przyczynia się do wysokiego poziomu niezawodności usług data center.

Instalacja systemu monitoringu wizyjnego - BCS

Kategoria: Instalacje systemów monitoringu
Data: 08.2021

Dla firmy produkcyjnej mieszczącej się w Jelczu-Laskowicach wykonaliśmy instalacje w pełni zarządzalnego systemu monitoringu wizyjnego, składającego się z 12 kamer przewodowych IP firmy BCS oraz 1 rejestratora BCS. System obsługuje funkcje zaawansowanej wideo detekcji: detekcja ruchu, przekroczenie linii, wtargnięcie w obszar. Całość obsługiwana jest z poziomu m.in. aplikacji BCS Manager – dostepnej dla systemu MS Windows.

Wspieramy program „Aktywny samorząd”

Kategoria: Nadzorowanie procesów informatycznych
Data: 01.2021-01.2022

Z racji posiadanych certyfikacji prowadzimy szkolenia w ramach programu Likwidacja barier w dostępie do uczestniczenia w społeczeństwie informacyjnym. Dzięki temu obszarowi można uzyskać m.in. pomoc w zakupie sprzętu elektronicznego lub jego elementów oraz oprogramowania. Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pomaga w sfinansowaniu prowadzonych przez nas szkoleń z zakresu obsługi nabytego w ramach programu sprzętu elektronicznego, oprogramowania.

Instalacja sieci LAN

Kategoria: Instalacje sieci komputerowych
Data: 06.2021

Dla największego w Europie dostawcy części branży motoryzacyjnej wykonaliśmy instalacje sieci LAN w wyznaczonych filiach na Dolnym Śląsku. Projekt zrealizowany zgodnie z normą PN-EN 50173. Okablowanie poziome oparte o przewód U/UTP kat. 5e zakończone gniazdami abonenckimi.

Utrzymanie systemów sprzedażowych wraz z potrzebną infrastrukturą w sieci sklepów

Kategoria: Pomoc techniczna
Data: 04.2020

W ramach pomocy technicznej świadczymy kompleksową obsługę ponad 200 tradycyjnych stanowisk kasowych. Umową serwisową objęte zostały: dostawy i instalacje sprzętu informatycznego (drukarek fiskalnych, skanerów, serwerów, stacji roboczych, urządzeń wielofunkcyjnych), a także instalacje aplikacji sprzedażowej. Ponadto odpowiadamy za modernizację i wymianę sprzętu informatycznego. W ramach kontraktu zapewniamy wsparcie serwisowe dla komputerów klasy PC, peryferia i akcesoria, kamery wizyjne wraz z elementami dodatkowymi, monitory typu LCD, urządzenia klasy POS, UPS-y, okablowanie, sprzęt sieciowy, systemy i aplikacje. Warto podkreślić, że dzięki odpowiednio wypracowanej metodyce gwarantujemy bardzo wysoką dostępność całej usługi co w handlu detalicznym jest niewątpliwie bardzo istotne.

Zaprojektowanie strony internetowej pphwojcik.pl

Kategoria: Projektowanie stron internetowych
Data: 02.2021

Zastosowane technologie jquery, ajax zapewniają przyjazny, atrakcyjny i funkcjonalny wygląd strony www. Strona główna wykonana została w konwencji one-page, podstrony to standardowe strony informacyjne gdzie użytkownik może uzyskać więcej potrzebnych informacji. Strona jest responsywna, działa pod kontrolą systemu WORDPRESS zapewniającego skalowalność serwisu i brak ograniczeń w kwestii rozbudowy o dodatkowe moduły strony internetowej.

Kruger&Matz w Urzędzie Statystycznym w Łodzi

Kategoria: Sprzedaż oprogramowania oraz sprzętu komputerowego
Data: 06.2020

Do Urzędu Statystycznego w Łodzi dostarczyliśmy w pełni funkcjonalne tablety firmy Kruger&Matz wyposażone w systemy operacyjne Microsoft Windows 10.

Zaprojektowanie kostki OLAP w SQL Server Integration Services

Kategoria: Projektowanie hurtowni danych
Data: 12.2019

Zaprojektowaliśmy i wdrożyliśmy zaawansowane usługi analizy i raportowania danych sprzedażowych dla dużej sieci sklepów, oparte o wielowymiarowe kostki OLAP. Dzięki temu pracownicy oraz zarząd firmy mają natychmiastowy dostęp do wszystkich danych, mają również możliwość korzystania z dedykowanej aplikacji MS Power BI dostępnej dla MS Windows oraz smartfonów. Umożliwia ona tworzenie raportów tekstowych i graficznych przy użyciu przyjaznego dla użytkownika interfejsu.

Zaprojektowanie strony internetowej castmetal.pl

Kategoria: Projektowanie stron internetowych
Data: 09.2019

Zastosowane technologie jquery, ajax zapewniają przyjazny, atrakcyjny i funkcjonalny wygląd strony www. Strona główna wykonana została w konwencji one-page, podstrony to standardowe strony informacyjne gdzie użytkownik może uzyskać więcej potrzebnych informacji. Strona jest responsywna, działa pod kontrolą systemu WORDPRESS zapewniającego skalowalność serwisu i brak ograniczeń w kwestii rozbudowy o dodatkowe moduły strony internetowej.

Instalacja systemu monitoringu wizyjnego - BCS

Kategoria: Instalacje systemów monitoringu
Data: 07.2019

Dla podwrocławskiej hali produkcyjnej uruchomiliśmy w pełni zarządzalny system monitoringu wizyjnego, składający się z 15 kamer przewodowych IP firmy BCS oraz 3 rejestratorów BCS. Całość obsługiwana jest z poziomu aplikacji CMS firmy BCS – SmartPSS dostepnej dla systemu MS Windows oraz aplikacji gDMSS dostępnej dla smartfona.

Modernizacja macierzy dyskowych HP Storageworks

Kategoria: Utrzymanie serwerowni
Data: 04.2016

Jeden z naszych Klientów zwrócił się do nas z problemem bardzo niskiej wydajności serwerów HP Proliant współpracujących z macierzami dyskowymi HP Storageworks. Po dogłębnej analizie min. pojemności, IOPSów oraz opóźnień, najlepszym rozwiązaniem była wymiana talerzowych dysków HDD na dyski SSD, zachowując dotychczasowy kontroler SAS. Macierze pracowały w konfiguracji RAID 1+0, potocznie 10. Po 48h przebudowywania i odbudowywania 6TB danych, projekt zakończył się sukcesem, osiągnęliśmy w ten sposób niemal 400% wzrost wydajności w trakcie odczytu danych.

Parametryzacja sieci WiFi oraz VLAN z HPE

Kategoria: Instalacje sieci komputerowych
Data: 11.2020

Sieci komputerowe to coś co nas łączy. Jedna z wrocławskich klinik okulistycznych poprosiła nas o parametryzację sieci Wifi, VLAN i LAN opartej o rozwiązania HPE – Hewlett Packard Enterprise oraz Fortigate. Połączyliśmy w ten sposób oddziały kliniki w jedną skalowalną sieć. Aruba Networks dostarcza profesjonalny sprzęt i oprogramowanie przeznaczone do budowy korporacyjnych sieci, cechujących się: bezpieczeństwem, łatwością zarządzania i skalowalnością.

Wdrożenie systemu klasy ERP - Insignum ERP

Kategoria: Nadzorowanie procesów informatycznych
Data: 01.2019

Z powodzeniem zakończyliśmy nadzór nad wdrożeniem polskiego systemu Insignum ERP firmy Infover, zastępując tym samym poprzedni system Microsoft Dynamics AX. Nasz Klient to jedna z wrocławskich firm handlowych, w tym projekcie pełniliśmy role kierownika wdrożenia które obejmowało migrację danych z lokalnych serwerów do przygotowanej wcześniej infrastruktury w chmurze – IaaS. Dodatkowo wykonaliśmy również tzw. rollout ponad 240 urządzeń końcowych.

Instalacja systemu monitoringu wizyjnego - WiFi, XMEye

Kategoria: Instalacje systemów monitoringu
Data: 10.2016

Dla dużej sieci handlowej zainstalowaliśmy oraz sparametryzowaliśmy 364 kamery IP w 182 lokalizacjach. Urządzenia pracują w sieci WiFi. Całość spina aplikacja XMEye dostępna dla OS Android. Dodatkowo całym systemem możemy zarządzać z poziomu systemu MS Windows za pośrednictwem aplikacji CMS. System w dalszym ciągu jest rozbudowywany o kolejne urządzenia.